باید فاصله جوانان با عرصه های فرهنگی و هنری ارزشمند را کاست

باید فاصله جوانان با عرصه های فرهنگی و هنری ارزشمند را کاست

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در جمع اعضای شورای پژوهش این اداره کل بر لزوم کاستن فاصله های جوانان از امور فرهنگی هنری تاکید کرد.

محمود شالویی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ظهر امروز دوشنبه 13 اسفند در هفدهمین جلسه شورای پژوهشی این اداره کل، در حضور پژوهشگران برجسته مازندران گفت: دغدغه های مقام معظم رهبری و همچنین بیانیه ایشان در خصوص مسایل فرهنگی مربوط به جوانان را اولویت پژوهشی سال 1398 این شورا اعلام کرد.

رییس شورای پژوهش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران همچنین با تاکید بر کاستن فاصله های موجود بین جوانان و عرصه های مختلف فرهنگی، هنری و پژوهشی، افزود: الحمدلله در سال جاری با انجام فعالیت های پژوهشی جدی در عرصه های مختلف فرهنگی، هنری و علمی بازخوردهای مطلوبی در سطح جامعه ایجاد شد که حاصل آن کسب رتبه نخست پژوهشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در پانزدهمین جشنواره بین المللی پژوهش فرهنگی کشور شد.

حسین نورانی دبیر این شورا و مدیر واحد پژوهش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز طی سخنانی گفت: کسب رتبه نخست این اداره کل در جشنواره مذکور باعث خرسندی اصحاب فرهنگ و هنر به ویژه پژوهشگران مازندرانی شد و این امر مهم مرهون زحمات اندیشمندان مازندرانی بوده که با همراهی واحد پژوهش در سال 97، منشاء ارائه فعالیت های پژوهشی مختلفی در استان و کشور شدند.

دبیر شورای پژوهش این اداره کل با اشاره به اجرای 9 برنامه فاخر فرهنگی از قبیل همایش های فصل فرهنگ، تجلیل از فصلنامه نویسان و ماهنامه نویسان فرهنگی، نشست تخصصی بررسی و نقد آراء و اندیشه های متفکران ایرانی، تصویب انجمن مفاخر مازندران و ... افزود: واحد پژوهش در نظر دارد با رویکردهای تخصصی تر در سال آتی به ادامه مسیر بپردازد و با ارائه برنامه هایی همچون طرح شناختنامه عالمان و عارفان مازندران در قالب دانشنامه مازندران، تکمیل اینترنتی پایگاه تحقیقاتی فرهنگ و هنر مازندران و ... بتواند در عرصه تحقیقات و پژوهش همچون گذشته طلایه دار این مسیر باشد.

در این نشست که اعضای پژوهش این اداره کل همچون علی ماهفروزی، رضا اسدپور، مهدی خادمی، روح ا... افراه و حسین نورانی کوتنایی حضور داشتند، هر یک از آنان ضمن بحث و تبادل نظر پیرامون فعالیت های سال جاری، در خصوص اولویت های تحقیقاتی سال آتی نیز به تبیین مسایل پرداختند.

شایان ذکر است طرح حمایت از معرفی عالمان و عارفان مازندرانی در قالب جلد چهارم دانشنامه مازندران، تعیین ناظران علمی و کیفی از میان اعضای شورا و همچنین هدفمند کردن اولویت های پژوهشی سال آتی از جمله مصوبات این نشست بود که به تایید اعضا رسید.