نخستین دوره جایزه قلم استاد ستوده برگزار خواهد شد

نخستین دوره جایزه قلم استاد ستوده برگزار خواهد شد

طرح ملی نشان و جایزه قلم استاد ستوده در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات کشور مورد حمایت واقع شد.

به گزارش واحد پژوهش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، محمود شالویی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران صبح امروز در گفتگو با خبرنگار ما اذعان کرد: طرح ملی نشان و جایزه قلم استاد ستوده با طراحی و پیشنهاد واحد پژوهش این اداره کل ارائه و در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات کشور مورد تایید قرار گرفت و مقرر شد آیین اختتامیه آن به صورت مشترک با همکاری این پژوهشگاه در ماه آذر سال 98 برگزار شود.

وی با اشاره به اهمیت علمی این طرح پژوهشی، افزود: این حرکت ارزشمند علمی پژوهشی با هدف ترویج پژوهش و الگوسازی برای نسل های آتی است که بتوانند چهره های ماندگار و مفاخر علمی خود را شناخته و در شکوفایی بیش از پیش فعالیت های علمی پژوهشی کشور تاثیرگذار باشند.

شالویی همچنین افزود: در این طرح ملی، با تشکیل دبیرخانه، آثار تحقیقاتی پژوهشگران کشور پیرامون جغرافیای تاریخی گردآوری می شود، تا پس از بررسی آثار و انجام داوری، برگزیدگان معرفی شوند.

شایان ذکر است زنده یاد منوچهر ستوده؛ ایران‌شناس، جغرافی‌دان تاریخی، استاد دانشگاه تهران و پژوهشگر برجسته مازندرانی بود که از او حدود ۶۰ جلد کتاب و نزدیک به ۳۰۰ مقاله به‌جا مانده‌است. او نخستین ایرانی است که اولین فرهنگ گویشی را به چاپ رسانید.