طرح تکریم از چهره‌های ماندگار فرهنگ و هنر مازندران اجرایی می شود

طرح تکریم از چهره‌های ماندگار فرهنگ و هنر مازندران اجرایی می شود

همایش حدیث نعمت خدا به پاس یک عمر فعالیت هنری استاد ابوالحسن خوشرو در روز دوشنبه ٢٠ اسفند برگزار می‌گردد.

محمود شالویی پیرامون برگزاری این همایش اظهار داشت: طرح تکریم از چهره‌های ماندگار فرهنگ و هنر مازندران با اهتمام واحد پژوهش این اداره کل اجرایی می‌شود. در این طرح ابتدا چهره‌های ماندگار فرهنگ و هنر با کار پژوهشی و ضمن تعامل با انجمن‌های ادبی و هنری و طبق معیارهای اساسی شناسایی شدند.

وی افزود: در مرحله اول ٥٠ چهره برتر حوزه‌های فرهنگی و هنری مانند ادبیات، سینما، نقاشی، خوشنویسی، مجسمه‌سازی، عکاسی، هنرهای نمایشی، نویسندگی و پژوهش و دیگر حوزه‌ها تعیین گشته و در مرحله دوم و پس از ماه‌ها بررسی، ١٠ چهره‌ ماندگار فرهنگی و هنری انتخاب شدند.

شالویی در ادامه افزود: همایش حدیث نعمت خدا در راستای تکریم اولین چهره ماندگار فرهنگی و هنری استان به استاد ابوالحسن خوشرو در حوزه موسیقی تعلق دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ضمن مهم ارزیابی کردن روند تکریم و گرامیداشت هنرمندان و فرهیختگان به خصوص در زمان حیات‌شان افزود: این رویداد می‌تواند سرآغازی برای قدرشناسی جامعه از بزرگانی باشد که احترام و قدردانی جامعه را به چشم ببینند و شاهد باشند، اگرچه ما منکر اهمیت برگزاری مراسم بزرگداشت درگذشتگان فرهیخته نیستیم و برای آن نیز برنامه‌های لازم را اجرا خواهیم کرد اما به نظر می‌رسد امروز ضرورت دارد تا به تکریم از فرهیختگانی بپردازیم که در حقیقت «حدیث نعمت خدا» در زمان حال هستند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان خاطرنشان کرد: در طرح تکریم از چهره‌های ماندگار، ١٠ سالن و ١٠ خیابان مزین به نام این فرهیختگان می‌گردد و نصب سردیس چهره‌ها در مجتمع‌های فرهنگی و هنری و چاپ پوستر چهره‌های ماندگار و نصب آن در مراکز فرهنگی و ادارات استان برای رؤیت عموم مردم از دیگر اهداف این طرح است.

گفتنی است در این همایش که در روز دوشنبه ٢٠ اسفند، ساعت ١٧ در مجتمع فرهنگی و هنری حر قائم شهر برگزار می شود، سالن همایش استاد خوشرو رونمایی می‌گردد.