برنامه ریزی برای اکسپوی هنرهای تجسمی مازندران آغاز شد

برنامه ریزی برای اکسپوی هنرهای تجسمی مازندران آغاز شد

برنامه ریزی برای برگزاری بزرگترین رویداد هنرهای تجسمی مازندران صبح امروز با دستور شالویی آغاز شد.

محمود شالویی در جلسه صبح امروز که با حضور محمد محمدی معاون هنری و سینمایی، فاطمه پری نژاد، رئیس انجمن هنرهای تجسمی مازندران و مریم گلی کارشناس هنرهای تجسمی اداره کل برگزار شد درباره‌ی ضرورت برگزاری اکسپوی هنرهای تجسمی با یک برنامه‌ریزی مدون و جامع در سطح ملی سخن گفت. او ضمن تأکید بر پرداختن به اقتصاد هنری و کمک به فروش آثار هنرمندان گفت: «مازندران در عرصه هنرهای تجسمی هنرمندان نیرومند و صاحب سبکی دارد و می بایست برای ارتقاء جایگاه آنان و فروش آثارشان در سطح ملی و حتی بین المللی یک برنامه ریزی کاربردی و جامع انجام داد. این مهم میسر نیست مگر انکه انجمن هنرهای تجسمی مازندران در این رویداد حضور موثر و فعال داشته باشد و بتواند تمام ظرفیت های هنری استان را در این عرصه معرفی کند».
پری نژاد نیز با اشاره به اهمیت برگزاری اکسپو و تأکید بر اینکه چندین دوره از این رویداد در مازندران به وقوع پیوسته به دو مشکل اساسی در برگزاری آن اشاره کرد و گفت: «در برگزاری اکسپو دو عنصر بسیار مهم وجود دارد که می بایست بسیار مورد توجه قرار گیرد. اول مکان برگزاری نمایشگاه و دوم خریداران آثار هنری. اگر برنامه‌ی دقیقی برای این دو موضوع نداشته باشیم امکان برگزاری مناسب آن را از دست خواهیم داد».
شالویی در ادامه با اشاره به وجود روابط سازنده و تجربه ای که از مدیریت مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نمایشگاه‌های جهانی به دست آورده، خاطرنشان کرد: «یقیناً تجربه موجود می تواند راهگشای بسیاری از چالش‌ها باشد و با تکیه بر توان و دانش و تخصص اهالی هنرهای تجسمی و یافتن مسیرهای درستِ برنامه ریزی، می‌توان از پس چنین رویدادی بزرگ و اثرگذاری برآمد».
در پایان این جلسه مقرر شد تا انجمن هنرهای تجسمی با هماهنگی معاونت هنری و واحد هنرهای تجسمی اداره کل نسبت به برنامه ریزی و ارائه پروپزال برگزاری این رویداد اقدام نماید و همچنین برای یافتن مکان مناسب اکسپو تحقیقات میدانی خود را به انجام رساند.